Pružinky na zadní brzdiče

Spousta Octavií trpí na vrzání zadních brzd. Nejčastěji je to patrné při couvání. Je to způsobeno tím, že mechanismus ruční brzdy na brzdiči se zcela nevrátí a brzdová destička potom dře o brzdový kotouč. Dá se tomu předejít namontováním originálních přídavných pružinek, které se montují na některé vozy VAG, např. novější generace VW Golf.

 

Potřebné nářadí:
Nájezdy/podpěry
Provázek (není nutné)

Potřebné díly s OEM kódy:
1K0 615 295 – pružinka pro levou stranu
1K0 615 296
–  pružinka pro pravou stranu

Postup:

Pro lepší přístup doporučuji najet na nájezdy, protože pružinky se montují zespodu auta.

Zeleně označený konec pružinky přijde do spodního otvoru na mechanismu ruční brzdy a červeně označený konec pružinky zasuneme do červeně označených otvorů na mechanismu. Kvůli pohodlnější manipulaci jsem více přihnul červeně označený konec pružinky, abych ji provlékl i druhým otvorem.

   

Na následující fotce je vidět již nasazená pružinka

Vzhledem k tomu, že pružinku je relativně těžké stlačit a zároveň i nasadit, jsem si na druhém brzdiči pomohl provázkem. Nejprve jsem pružinku provlékl vrchními otvory, následně jsem na druhý konec pružinky navlékl provázek a jednoduše ji stlačil a vsadil do spodního otvoru na mechanismu. Práce byla pohodlnější a hlavně rychlejší.

Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Pružinky na zadní brzdiče

  1. Ladislav Szabó říká:

    Klobúk dole 🙂

    Málokedy, zriedkavo sa dá dostať takému stručnému, presnému a perfektne znázornenému popisu návodu, v ktorom je uvedený fantasticky logický sled jednotlivých dielčích krokov samotného celkového úkonu nasadenia pomocnej vratnej pružiny ručnej(parkovacej) brzdy na strmeni.

    Ďakujem Vám pekne!

  2. Ondrej říká:

    To je úplná parádička!! Moc díky za tento návod a už se těším na další týkající se Octavia 1 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *